Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Vánoční Chrudim

Datum: Středa 23. prosince 2020
Místo: Chrudim

Betlémské světlo 2020 

I přes nepřízeň okolností existuje možnost si vyzvednout 23.12. betlémské světélko. V čase od 17 do 18 hodin budeme čekat u vánočního stromku na Resselově náměstí, letos bohužel bez zpívání a povídání.

Přijďte prosím v rouškách a dodržujte všechna hygienická opatření.
K zapalování bude připraveno několik míst okolo stromku, ke kterým povedou cestičky s vyznačenými místy pro dodržení rozestupů. Samotné přebírání světélka pak bude probíhat následovně:

Těšíme se na Vás a přejeme Vám krásné Vánoce! Skaut Chrudim

Regionální muzeum v Chrudimi připravilo výstavu Betlémů s edukačním programem pro školy. Betlémy, které muzeum vystavuje jsou majetkem paní magistry Lucie Benedikty Petrusové. Více informací na telefonu 469 620 330, na webu www.muzeumcr.cz

Muzeum loutkářských kultur v Chrudmi připravuje mnoho aktivit ... již je otevřeno a např. v muzejním obchodě najdete kromě drobných suvenýrů, loutek i krásné knihy. Otevírejte adventní kalendář na webu www.puppets.cz / FB

Petr Mikan ZAHRADNICTVÍ • přijďte se potěšit • inspirace pro Ježíška • vánoční dárečky • skvělý výběr, ... 

Dům dětí a mládeže Chrudim otevírá některé své kroužky. Zároveň DDM připravil putování po Chrudimi ... Cesta po chrudimských sportovištích, Po stopách chrudimských strašidel, dále Zimní malování. Více na www.ddm-chrudim.cz

Farnost Chrudim • program farnosti, informace, mše svaté na webu www.farnost-chrudim.cz 

Betlém Pavla Tapušíka v budově staré radnice v Chrudimi, Resselovo náměstí 1 (ručně vyřezávaný dřevěný betlém Pavla Tapušíka, který sice není chrudimský rodák, ale již pár let zde žije a má město zmapované. A tak po pár měsících od prvních úvah o betlému došlo k realizaci a najednou mu pod rukama začaly vyrůstat domky s dílnami i řemeslníky, obyvatelé městečka, chrudimský kostel či Mydlářovský dům. Poprvé jej vystavoval v roce 2017, od té doby přibyly známé chrudimské osobnosti spojené s pověstmi města). Otevřeno od 29. listopadu 2020 do 6. ledna 2021 od 7 do 19 h.

Galerie ART Chrudim • Světlana a Luboš Jelínkovi • výstava Česká grafická moderna

Desátý ročník akce ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY S DENÍKEM • 9. prosince 2020 v 18 hodin. Zapojte se a společně si s námi užijte pravou vánoční atmosféru!  I letos si společně zazpíváme koledy, které již známe: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné, neviňátko a Pásli ovce valaši. Zpívání zakončíme vánoční písničkou Vánoce, Vánoce přicházejí.
 

Pošlete i Vy své foto, ... podívejme se na VÁNOČNÍ CHRUDIM :-) Těšíme se na Vaše příspěvky na emailu cermakova@chbeseda.cz.

Děkujema za videa a foto Kodl Cr