Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Zlatá Pecka Chrudim 2020

Datum: Pondělí 24. srpna 2020 v 17:00 hodin
Místo: Chrudim • Resselovo náměstí

Hudební festival Zlatá Pecka 2020 • festivalové podium

Festivalové podium bude umístěno na Resselově náměstí v krásném historickém centru města Chrudimi. Každý den, počínaje pondělím 24. srpna až do soboty 29. srpna, vždy od  17 hodin bude na diváky čekat hudební program. Každý podvečer bude věnován jinému hudebnímu žánru, počínaje swingem až po klasickou hudbu, třeba i neklasickém pojetí.

Průvodní slovo budou mít již tradičně Tereza Benešová a Pavlína Vladyková.

Program:

Pondělí 24. srpna v 17 hodin

Banda di FesteKonzervy nejsou konzervy

Slavnostní zahájení ve znamení souboru Banda di Feste z Pardubické konzervatoře! Komorní dechovka Konzervatoře Pardubice hraje „dechovkový“ repertoár s velkou dávkou profesionální interpretace na vysoké umělecké úrovni.

Úterý 25. srpna v 17 hodin

Velký koncert žáků ZUŠ Chrudim  

Tradice hudební školy v Chrudimi začala v roce 1956. Chrudimskou Základní  uměleckou školu dnes navštěvuje přes 1000 žáků, ve škole působí úspěšný Taneční a dechový orchestr a pěvecký sbor FioriCantanti. Žáci školy pod vedením svých pedagogů absolvují ročně přes 130 koncertů a vystoupení. Chrudim je městem  výborných mladých muzikantů, přijďte se o tom přesvědčit na Resselovo náměstí.

Středa 26. srpna v 17 hodin

Kytara – klasika nebo rock?

Od klasiky po rock. Od klasické kytary přes western kytaru až k elektrickému nástroji. Dvojice kytarových virtuosů Jan Čonka a Antonín Pevala, společně se zpěvačkami Lucií Strejcovou a Eliškou Urbanovou, publiku předvedou ty nejznámější skladby všech žánrů, ve kterých má kytara své nenahraditelné místo.

Čtvrtek 27. srpna v 17 hodin

Pink Elefant & Bumblebass aneb 8x kontrabas na jednom pódiu

Je libo Bacha nebo metal? Žádný problém, basa přece umí každou muziku! Dvě kontrabasové uskupení spojily své síly, aby publiku dokázaly, že kontrabas je  neprávem považovaný za pouhý čistě doprovodný nástroj.

Pátek 28. srpna v 17 hodin

The Backway ~ Rock and Roll

Roztančíme náměstí? Nejdříve Kaťáčci a následně skupina TheBackWay zahrají k poslechu i k tanci! Přijďte si poslechnout rock´n´rollové hity ChuckaBerryho, Jerry Lee Lewise, Sweet Little Richarda a dalších.

Sobota 29.8.. srpna v 17 hodin

Hozený klobouk

Všestranný umělec Ivan Baborák a spisovatelka Vanda Vávrová přináší své tradiční  chrudimské talk show na Festivalové pódium. Jeho hosty budou Vanda Vávrová, spisovatelé Petr Boček a Josef Sedlák.Skvělou hudbu zajistí Jindřich Černohorský s doprovodnou skupinou.

Sobota 29. srpna v 17 hodin

 

 
 

Fotogalerie