Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Mikve

divadelní představení
Datum: Středa 30. září 2020 v 19:00 hodin
Místo: Divadlo Karla Pippicha

Vstupenky / předplatné zůstávají v platnosti.

Chrudimské abonmá Pardubice hrají (v) Chrudimi na rok 2020

MIKVE • Hadar Galron

Speciální předplatitelská skupina v Divadle Karla Pippicha, která chrudimským zájemcům nabízí nejpopulárnější inscenace pardubického divadla za zvýhodněnou cenu!

Příběhy osmi žen a odhalování jejich tajemství, která vedou k neodvratnému konci.

Hra současné izraelské dramatičky otevírá na pozadí tradičního židovského rituálu téma postavení žen ve společnosti a vztahu ortodoxní komunity k běžnému životu. Na osudech osmi žen sledujeme střet tradice s moderním životem. Na hladinu rituální očistné lázně vyplouvají tajemství, která měla být ukryta, a pravda, která měla být zamlčena. Hra má i přes svou silnou emocionálně-etickou apelaci velkou dávku odlehčujícího nadhledu a humoru a v závěru poskytne hlubokou katarzi.

„Žena je v ortodoxním židovském pojetí v podřadné roli, nemá skoro žádná práva,“ říká autorka HadarGalron, která z ortodoxní židovské rodiny pochází, ale vzbouřila se. Proti vůli rodičů nastoupila do armády a vystudovala divadlo. Ve svých hrách i stand-up výstupech řeší kontroverzní a tabuizovaná témata, za což jí několikrát vyhrožovali smrtí, jak sama říká.

Petra Janečková za roli Širy v širší nominaci na Cenu Thálie 2018/19!!!

Překlad: Ester Žantovská

Režie: Kateřina Dušková

Délka: 2 hodiny 50 minut

Prodej vstupenek (již zakoupené vstupenky, předplatné zůstává v platnosti):

  • v Turistickém informačním centru Chrudim, PO-PÁ 8-12 12:30-17, SO, NE 9-12 12:30-17, tel: 469 657 821, 773 993 333
  • VČD Pardubice
  • Pokladna v divadle Karla Pippicha otevřena pouze hodinu před představením. Standardní otevírací doba bude opět od pondělí 5. října 2020. V případě změn Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení. Chrudimská beseda.