Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Letní barokní scéna

Datum: Čtvrtek 13. srpna 2020 v 20:00 hodin
Místo: Muzeum barokních soch

Letní barokní scéna 2020 • čtvrtek 13. – sobota 15. srpna

LETNÍ BAROKNÍ SCÉNA • léto 2020

Kdy jindy než v této nelehké době si zasloužíte trochu klidu, krásy a odpočinutí si od každodenního stresu. Nechte se hýčkat a okouzlit překrásnými tóny barokní hudby, bohatými kostýmy a procházkami po malebném historickém centru královského věnného města. Udělejte si radost, zapomeňte na starosti všedního života a přijeďte do Chrudimi na již tradiční Letní barokní scénu, která probíhá od 13. do 15. srpna 2020.

Tento rok se můžete mimo jiné těšit na:

Zahajovací barokní ohňostroj – čtvrtek 13. srpna po 22 hodině, Klášterní zahrady

Umění ohňostrojů zažilo v Evropě největšího rozmachu právě v období baroka. Nenechte si ujít tedy ani vy skutečně nevšední zážitek. Přeneste se spolu s námi do období her, radovánek, majestátnosti a vychutnejte si pravý barokní ohňostroj s hudebním doprovodem.

Putování starou Chrudimí s bratrem Fortunátem – každý den v 15 a 22:15 hodin, sraz před Muzeem barokních soch

Projít se historickým jádrem města můžete kdekoli, ovšem pouze v Chrudimi vás jím provede „bezhlavý kapucín“ Fortunát. Připravil si pro vás denní a večerní variantu. Přes den vám bratr Fortunát představí barokní klenoty našeho královského věnného města. Ti, co mají pro strach uděláno se s ním pak v noci za doprovodu luceren můžou vydat na tajuplnou a nebezpečnou výpravu za chrudimskými legendami. Ať už si vyberete první či druhou variantu, vždy v danou dobu vyčkejte příchodu bratra kapucína před naším muzeem a vydejte se s ním na tu nejzajímavější pouť, jakou jste kdy zažili.

Pokud máte zájem o nevšední putování s bratrem Fortunátem, nahlašte se prosím vždy v Turistickém informačním centru, aby s vámi bratr mohl počítat.

Skupina historického šermu Compagnia della Morte – sobota 15. srpna po celý den, Klášterní zahrady

Vždy jste toužili projít se historickým vojenským ležením, vidět mušketýra v akci, zažít nefalšovaný šermířský souboj, vystřelit si z muškety, vyzkoušet si zbroj, obtěžkat nejrůznější historické zbraně, prostě zažít pořádnou akci? Pak pro vás máme skvělou zprávu, díky profesionální skupině historického šermu Compagnia della Morte můžete toto všechno nejen vidět, ale dokonce si i vyzkoušet na vlastní kůži. Tak neváhejte, vezměte děti a přijďte prožít den plný akce spolu s námi.

Bohatý celodenní program pro všechny generace zakončí večerní koncerty hudebního souboru Ensemble Damian pod vedením Tomáše Hanzlíka, který uvede:

Čtvrtek 13. srpna ve 20 hodin

Saeculum coronatum

Volná rekonstrukce kuriózního alegorického melodramu Antonína Saletky Korunované století, premiérovaného v Olomouci v roce 1724 u příležitostí výročí založení Jezuitského konviktu. Nezachovaná hudební složka je obnovena jako pasticcio z hudby olomouckých barokních i současných skladatelů (Ph. J. Rittler, V. M. Gurecký, J. Gurecký, A. Neumann, J. Puschmann, V. Zouhar, K. Friedrichová, T. Hanzlík, J. Vičar, M. Keprt)

Pátek 14. srpna ve 20 hodin

Tomáš Hanzlík: Lancelot a Alexandrina

Melodrama, tragický milenecký příběh podle staré holandské legendy.

Sobota 15. srpna ve 20 hodin

C. A. Badia: La Psiche

Autor dramatické básně byl významným skladatelem své doby. Narodil se v roce 1672 v italské Veroně, od roku 1694 působil ve Vídni, kde vytvořil svá vrcholná díla a kde nakonec také zemřel. Jeho první premiérou byla opera La sete di Cristo in croce (Innsbruck, 1691), v roce 1994 získal místo hudebního skladatele císařského dvora, které si udržel až do své smrti v roce 1738. Za dobu svého působení ve Vídni uvedl cca 25 svých her a na 40 oratorií. Opera je inspirována řeckou bájí o Psiché, která oplývala krásou do takové míry, až ji záviděla sama Afrodita.

Využijte zvýhodněné ceny a zakupte permanentku na všechna představení.

 

Předprodej permanentky na všechny tři představení (500 Kč) i na samostatná představení (13.8. 290 Kč, 14.8. 200 Kč, 15.8. 250 Kč)

 

Prodej vstupenek:

  • online po kliknutí zde
  • v Turistickém informačním centru Chrudim PO-PÁ 8-12 12:30-17, SO, NE 9-12 12:30-17, tel: 469 657 821, 773 993 333,
  • v Muzeu barokních soch. 
  • v pokladně divadla Karla Pippicha nyní ne – uzavřeno z důvodu dovolené do 18.8.2020

Fotogalerie